Пребиха още един пернишки лекар! Д-р Велев бит до стената от роми в квартал Хумни дол, заради починала жена



Медицинската сестра се изплашила и избягала. Само за последната седмица това е втория случай на бит лекар в Перник.
Ромите от пернишкия квартал Хумни Дол са пребили пернишкия лекар от Спешен център - доктор Иво Велев, научи zaPernik.com. Инцидентът е станал преди дни, но е крит от медиите вече няколко дни.
Случаят е следният:
Линейката отива на адрес в ромския квартал Хумни дол в Перник за 1 минута, защото, когато получава сигнала, линейката е била наблизо, извикана от друг адрес. Тя е била пренасочена веднага към този случай, като по-спешен. След като отива там, лекаря влиза при пациентите, но жената вече е починала. Мъжът започва да бие лекаря до стената да върне жена му и да я съживи. Медицинската сестра бяга. Викат 112. На място идва полиция.
След побоя д-р Велев е продължил да работи, довършил е смяната си, която по информация е била или 12 или 24 часова.
Това не е първия път, когато този лекар става жертва на агресия. Преди година лекар бе "арестуван" от пациенти в пернишкия квартал Тева.
докторът, който минавал съвсем близо покрай тех дигал шум с линейката и викал след
медицинската сестра, която пък незнайно защо тичала пред линейката. От цялата тази
дандания жената взела, че се се събудила - не могла да си доспи, а на всичко отгоре и
сестрата избягала. Коняка не издържал и набил докторчето. Това е!
Е затова отнесъл пердаха. А сестричката избягала, защото я било страх да не я накарат
да легне до студената жена да я топли или да не и вземат дрехите и да покрият
измръзналата жена. Много не човешка постъпка - и от докторчето, и от сестричката!
С основание Местан би ги нарекъл-КСЕНОФОБИ !С основание!!!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.