В двора на 70-годишна къща няколко поколения от фамилия Джалеви се събраха на трапеза
15
октомври
2010
00:18
1 коментар
18179 прочита



Няколко поколения на един от най-старите родове в благоевградското село Падеш - Джалеви, се събраха в двора на “дядовата” къща, която повече от 70 години е свидетел на всички празници и драми в 100-годишната фамилия. Най-развълнувани да видят всичките си роднини по права и съребрена линия бяха доайените на срещата, братята Иван, Милан, Гроздан и Станой, чиито деца и внуци изпълниха двора на старата къща.
Оживелите спомени редуваха сълзи и усмивки на умиление сред всички присъстващи, които дойдоха от различни краища на страната, за да присъстват на родовата среща. След събитието всички се зарекоха на следващия юбилей на рода Джалеви да няма отсъстващи, тъй като на тази сбирка не успяха да пристигнат Джалеви от чужбина.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.