Димитър Бербатов с първи гол за сезона

25 септември 2013 10:35   5649 прочита

Димитър Бербатов вкара първия си гол за сезона, а Фулъм победи Евертън с 2:1 и продължава напред за Купата на Лигата.

Домакините губеха на почивката, но след нея изиграха силни минути, в които успяха да направят обрат, а след това запазиха преднината си. Димитър Бербатов очаквано се завърна в състава на домакините, след като пропусна двубоя с Челси. Мартин Йол пусна доста от титулярите като Хангеланд, Рийзе и Паркар, а в мача започнаха още Таарабт, Касами и Качаниклич. В 17-ата минута Елсад Зверотич центрира и Бербатов стреля на сантиметри покрай вратата. В 33-ата минута българинът изведе отлично Рийзе, който обаче стреля неточно, макар че можеше определено да изравни. Евертън обаче не пропускаше шанс за контри и в 37-ата минута диагонален удар на Деулофеу накара Стокдейл да се намесва.

Играчът на Барселона имаше още един неуспешен изстрел до почивката, а малко преди нея Бербатов стреля отдалеч, но Роблес спаси. След паузата домакините натиснаха. В 54-ата логичното се случи. Защитата на Евертън не се справи с една топка и Бербатов с удар отблизо изравни. Това бе първият му гол за сезона. В 64-ата минута на терена се появи Дарън Бент и това се оказа отлична смяна. Карагунис изпълни свободен удар и прати топката на пътя на Бент, който макар и от малък ъгъл намери пролука през краката на вратаря, за да изведе Фулъм напред с 2:1.