Велика вечер за ЦСКА! Фантастичен обрат над Базел и място в групите!

02 октомври 2020 00:30   4260 прочита

Тиаго Родригес герой - влезе и вкара два гола! Ахмедов също отбеляза

Велик обрат прати ЦСКА в групите на Лига Европа! "Армейците" спечелиха с 3:1 гостуването на Базел в плейофа на стадион "Санкт Якоб Парк". В герой за тима на Стамен Белчев се превърна Тиаго Родригес, който влезе като резерва и отбеляза два гола - в 72-ата минута за 1:1, а след това и в 88-ата.

В шестата минута на добавеното време точен беше и Ахмед Ахмедов. Нападателят се появи на смяна малко по-рано и също успя да порази швейцарската врата, предаде Блиц Спорт.

ЦСКА последва в групите на Лига Европа Лудогорец, който ликува в Минск, побеждавайки с 2:0 Динамо (Брест). Жребият ще се тегли в петък (2 октомври) от 14:00 часа.

Припомняме, че "червените" за последно бяха част от групите на Лига Европа през сезон 2010/2011, когато играха с Бешикташ, Порто и Рапид (Виена).

При гостуването в Базел избраниците на Стамен Белчев изиграха много силен мач, в който заложиха на предпазлива игра в началото, като постепенно започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника и да създават ситуации. Първата обаче беше за домакините. В 12-ата минута Фабиан Фрай се озова сам срещу Бусато пред ъгъла на вратарското поле, опита да вкара от воле, но за късмет на "червените" прати топката над вратата.

Секунди след това беше първият точен удар за ЦСКА. Жеферсон комбинира с Али Соу, който стреля, но Джордже Николич спаси. В 26-ата минута Пулулу не игра по най-добрия начин при изнасянето на топката, Георги Йомов я отне и напредна, откъсна се сам срещу стража на Базел, но шутира право в обсега му и не успя да открие резултата. До почивката на два пъти Бусато трябваше да се намесва и да опазва мрежата си.

Малко след началото на второто полувреме отбраната на ЦСКА се пропука. В 53-ата минута швейцарците осъществиха опасна атака отдясно, топката стигна до непокрития Пулулу, който бе на 3-4 метра фронтално срещу вратата. Капитанът Валентин Антов с шпагат опита да изчисти топката от краката му, но без успех, като фаулира нападателя на Базел и съдията отсъди дузпа. Артур Кабрал вкара от бялата точка с мощен изстрел - 1:0.

След час игра Белчев потърси промяна с включването на Тиаго Родригес и Енрике Рафаел. Това даде резултат в 72-ата минута. Тиаго демонстрира класата си и изравни. Португалецът се измъкна между Щокер и Кабрал, след което с удар пред дъгата на наказателното поле вкара топката в долния десен ъгъл на Джордже Николич за 1:1.

След изравнителното попадение "червените" започнаха изцяло да доминират и мощно преследваха обрата. Той стана факт в 88-ата мнута. Тиаго Родригес този път отбеляза от пряк свободен удар от границата на наказателното поле на Базел, като топката рикошира в Алдерете и Ван Волфсвинкел и влетя във вратата на Николич - 1:2.

Още една резерва - Ахмед Ахмедов, също съумя да вкара. В шестата минута на добавеното време той отбеляза след отлично подаване на Енрике Рафаел и ЦСКА спечели с 3:1, класирайки се в групите на Лига Европа.

Още за: ЦСКА   Базел   победа   Още от: България и свят