Турската полиция разгони демонстранти в Истанбул

Турската полиция отново разгони демонстранти в Истанбул. На фона на това двама души, които се запознали на протестите в Турция, празнуваха сватбата си.
Полицията употреби тежките машини, за да разпръсне демонстранти в района на парка в центъра на града.
Първоначално участниците в акцията – около 1000 активисти-ветерани от протестите, възнамеряваха да отпразнуват в парка сватбата на младоженците, които се срещнали преди около месец по време на първата вълна от протести в Турция.
Сблъсъците започнаха, след като служители на органите на реда блокираха достъпа на демонстрантите до площад „Таксим”. Няма пострадали, няма и информация за задържани.
Двойката младоженци, срещнали се на протестите за парка „Гези” в Истанбул през юни, все пак отбеляза сватбения си ден и под струите на водните оръдия снощи, предаде РИА „Новости”.
32-годишната Нурай и 34-годишния Йозгюр се запознали преди около месец по време на първата вълна от протести в Турция. Техният романс беше наречен от турската преса „любовната история на въстанието".
източник: dnes.dir.bg
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.