Самопровъзгласилата се Донецка народна република (ДНР) въвежда военно положение

26 май 2014 12:30   5390 прочита
Летището в Донецк е затворено след атака на въоръжени проруски сепаратисти. Сн.: EPA/БГНЕС
Летището в Донецк е затворено след атака на въоръжени проруски сепаратисти. Сн.: EPA/БГНЕС


Летището в Донецк е затворено след атака на въоръжени проруски сепаратисти. Сн.: EPA/БГНЕС

Летището в Донецк е затворено след атака на сепаратистите.

Миналата седмица бе въведено военно положение в "Луганската република".

"Основна задача е да прочистим територията на републиката от украински военни подразделения", заяви за ИТАР-ТАСС Денис Пушилин, оглавяващ Върховния съвет на "Донецка народна република", предаде БТА.

Вчера в Източна Украйна блокираха изборите за президент. По думите на Пушилин не е много целесъобразно избраният Петро Порошенко да направи първото си официално посещение в Донбас, защото народът на ДНР бил против кандидатите.

"Никой от тях не осъди престъпните разпореждания на киевската власт, заради които все още загиват мирни хора. Никой от тях не осъди събитията в Одеса. За какво да говорим?", попита риторично Пушилин.

По думите му диалогът между ДНР и властите в Киев е възможен само с участието на посредници. Той каза още, че са готови да обсъдят размяна на заложници и изтегляне на украинските войски от територията на ДНР.

Летището в Донецк е затворено след атака на въоръжени проруски сепаратисти.

Говорител на аерогарата съобщи, че не е имало сблъсъци, но тя е била опразнена и затворена, а полетите - отменени.

източник: dnes.dir.bg

0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар