Румяна Бъчварова: Аз управлявам МВР, стига вече!

Човекът, който управлява МВР, е Румяна Бъчварова. Всеки, който поставя под съмнение този факт, вероятно има друго намерение. По повод коментарите - стига вече!
Това заяви на брифинг в Министерски съвет министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова, цитирана от "Фокус".
"Най-ценният ми консултант е г-н Борисов, той има неизчерпаем опит и трябва да съм много неразумна да не се отнасям до мнението му. По повод коментарите от последните дни ще казвам - Стига вече!", категорична бе тя.
Вътрешният министър коментира и декларацията на КРИБ, в която индустриалците изказаха възмущението си от убийството на основателя на модна къща "Агресия" Александър Антов и поставиха ултиматум - убийството да бъде разкрито за дни или Румяна Бъчварова да си подаде оставката.
Министърът обаче заяви, че по-нелепа декларация "отдавна не сме срещали". Според Бъчварова, в нея ясно личи личният мотив.
„Очевидно няма достатъчно добро познаване за работата на МВР и отговорностите на министъра. Бизнесмените не са специална привилегирована група за МВР”, заяви министърът на вътрешните работи.
Румяна Бъчварова коментира, че вътрешното ведомство има отговорност към всички български граждани.
„Ако аз трябва да определя приоритетните групи няма да са тези, които почиват по 15-20 дни извън България. Отговорностите на МВР са към всички граждани”, обясни тя. По думите й, проблемите на българския бизнес се коренят в неговия генезис и историята в последните 25-30 години.
„В признатия факт за нелоялната конкуренция и невъзможността на съдебната система да се справи с проблемите. Досега не съм чула становище по този въпрос”, заяви Румяна Бъчварова.
Тя каза, че разрушаване на МВР чрез неговото дискредитиране в опит или да се яхне или да се ползва в различни степени системата.
„Стига вече, време е да се отнасяме сериозно с МВР, ако искаме то да работи и да има резултат”, призова Румяна Бъчварова.
По думите й, тя не може да допусне лични нападки, които се използват срещу ръководството на МВР, когато няма да се каже какво по същество. Във връзка с разпространени слухове, че главният секретар на МВР Георги Костов е ходил пиян на работа, тя каза: „Главният секретар на МВР през времето, в което съм работила с него, не само, че не е идвал пиян на работа, но и не пие”.
По думите й, МВР работи много добре в ситуация, в която се опитва да се реформира с всички упреци и болки, за да се превърне в една модерна институция.
„Никой не иска МВР да се върне в стария си образ на облечен в черно милиционер”, каза Бъчварова.
източник: dnes.dir.bg
Как да ма пази МВР-ту като сам съм са заврял в диарията...
пък тя, диарията де, пръска кат й метниш некой камик -
апа пръска яко де!
По некой път и курушуме даже...
И мени куга ли ша ма гръмнат?
Всеки ден убиват хора, избиват се на улицата, почти деца и ние говорим спокойно. Може богатите да почиват навън, но интересно какво прави Румяна Бачварова в Китай, а кой ще се попита нещастните певици, които не се прибират и кой ще им погледни дофодите и т. н. Бъчварова трябва да помни, че някога милиционерите не ходеха в черно, нещо се е объркала и бяха малко и имаше ред. А сега ние правим магистрали за чужденците. Нека не нападаме толкова Домусчиев, до вчера му пригласяхме и на следващо място Разград се съживи благодарение на него, а не на политичите. И другоо защо голяма част на политиците децата са наъвн? По напред упрквахте комунистите, но те Бяха много малко. Кажете. Тоест не казвайте, а свършете нещо, защото ни писна
Хората ще ги признаят когато вместо да си купуват изборите с парите от партийните субсидии, да си събират членски внос и тогава да се кланят лидер. И баба знае да управлява с кредити и оправдания че народа е от лош "матреял"
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.