Румен Петков: За първи път контрабандата удря държавността

16 декември 2012 17:30   3 коментара   10581 прочита
Снимка: Bulphoto
Снимка: Bulphoto


Снимка: Bulphoto

Шеф на голяма дирекция в МВР е заявил на служителите си по време на оперативка, че неговата кауза е каузата на ГЕРБ и тя трябва да бъде и тяхна кауза. Това разказа бившият вътрешен министър Румен Петков на провеждащата се в Пловдив дискусия за състоянието, проблемите и законодателната рамка на сектор "Сигурност”, съобщиха от Областния съвет на БСП - Пловдив, цитирани от "Фокус".

За първи път контрабандата удря държавността, категоричен бе Петков. Контрабандния дял на тютюневи изделия вече наближава 50% и това без участието на МВР и Агенция Митници няма как да става, смята той.

Никой държавник не си е позволявал това досега, категоричен е депутатът от Коалиция за България. Целта на това е финансово обезпечаване на изборния процес, твърди той.

Всеки директор на Областна дирекция, служители от отделите на Икономическа полиция са поеил ангажимент да не се пипа контрабандата, за да се постигнат огромни по обем финансови ресурси, които да обезпечат СИК и изборния ден. И тези ангажименти са поети пред ключови представители на МВР, обяви Румен Петков. И това не е единствено мое виждане, добави той.

В подкрепа на това е и докладът на Transparency International, който бе представен миналата седмица, това е виждането изглежда и на вицепремиера Цветанов, който заяви, че България е оазис на организираната престъпност, допълни тезата и Младен Червеняков, председател на Съвета по законност, съдебна власт и борба с престъпността и корупцията към НС на БСП.

За това говорят и вестникарски заглавия, които съобщават „Един ден без грабеж” и това е твърде сериозен повод да сме притеснени за нивото на сигурност в страната, посочи Червеняков.

Живеем в паралелна реалност, от една страна е статистиката на МВР, а от друга действителното състояние. Увеличена е така наречената конвенционална престъпност, но близо 35% от хората, които са пострадали не се обръщат за съдействие към органите на реда. Това е притеснително, защото е ясен знак за недоверието, хората имат към системата, обобщи той.

източник: dnes.bg

3 коментара
16 Декември 2012 18:48 | Доктора
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Мутрата от СИК е с най голямата охрана в света ! Кой ще смее да го ограби ??? Разносвача на папки/ по думите на пожарникаря / е със втората по големина охрана в света!! Кой ще краде от него ??? Всички приказки за кражби, побои и разни други щуротии са измишльотеници на тройната опозиция .Биехме, крадяхме и убивахме, когато бяхме в групировките, а сега сме във властта и чрез геноцид пълним гробищата по най елегантния начин, а опозицията пак не е доволна ! Да живее ГЕРБ по всички земни кълбета с по един пожарникар отпред !!!


17 Декември 2012 06:28 | 1
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

4ервената магла не се наигра. До в4ера пикае6е вав фонтан4етата, праве6е си безпаметни запои и остава6е своите да грабят на поразя, а днес се занимава сас сериозни даргавни дела! За малко да повярваме, 4е е искрено, а не заради наблигава6тите избори, а след тях пак са6тото, този пат моге ве4е свободно да се облек4и 4овека и в пленарна зала. В Булгаря ГЕРБ няма алтернатива, дори и трудно, това е вернят пат. Трябва време да се изгради не6то хубаво с маги4еска пра4ка не става, а и като се има предвид балгарскя ни мантелитет, о6те по-трудно.
*Кирилизиран коментар.


17 Декември 2012 11:34 | !
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

"Шеф на голяма дирекция в МВР е заявил на служителите си по време на оперативка, че неговата кауза е каузата на ГЕРБ и тя трябва да бъде и тяхна кауза. Това разказа бившият вътрешен министър Румен Петков"
Румене, Петков, ама защо не сте назовали точно каузата, за да Ви разберем какво искате да кажете. Ако тази кауза е да се хванат и вкарат в затвора братя Галеви и други подобни, не виждам нищо лошо!?




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар