Правителството в Румъния падна

07 февруари 2012 00:20   1 коментар   6048 прочита
Емил Бок
Емил Бок


Емил Бок

Бившият правосъден министър Каталин Предою поема временно управлението

Румънският премиер Емил Бок подаде оставка, предадоха световните агенции. Новината идва след парламентарна стачка и масови протести. Той посочи, че иска да разсее политическото и социалното напрежение в страната.

"Реших да връча оставката на моето правителство", каза премиерът на Румъния по време на заседание на кабинета, предавано директно по телевизията, предаде “Фокус”.

Президентът на Румъния Траян Бъсеску предложи Каталин Предою за временно изпълняващ длъжността премиер на мястото на Емил Бок, предаде агенция Ройтерс.

43-годишният адвокат беше министър на правосъдието в кабинета на Бок. По-рано Предою беше член на опозиционната Либерална партия, но напусна парламентарната й група и бе независим до приемането на министерския пост през 2008 година.

В края на януари Либералната, Социалдемократическата и Консервативната партия са се съгласили да се оттеглят от всички парламентарни дейности в знак на протест срещу управляващата коалиция.

"Нашият протест е предизвикан от отношението на управляващата коалиция, която отказва да си вземе бележка от общественото недоволство, отказва да води диалог за политическо решение, опитва се да мами и прави закъснели опити да подкупва румънските избиратели", заяви лидерът на Либералната партия Крин Антонеску.

Уволнението на Раед Арафат, създателят на службите за спешна помощ в Румъния, отприщи масовите протести в страната. За това допринесоха и мерките за икономии.

Заради демонстрациите външният министър Теодор Баконски бе отстранен от длъжност в края на януари. Наложи се Емил Бок да се раздели с него, след като той написа в блога си, че “румънците, които работят за прехраната си, ще решават бъдещето на страната, а не агресивните бедни отрепки”.

1 коментар
07 Февруари 2012 14:13 | ДОКТОРА
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Братя българи, Румъния ни показа за сетен път правилния път ! Да се вдигнем всички до един и да изметем пожарникарските боклуци, символ на простотията, терора и застоя в обществото !!! Дори жестоките комуняги не са подлагали собствения си народ на такъв терор и геноцид като пожарникарската банда !!!Никъде в световната история история няма пример, прост пожарникар да е министър -председател! Стругарка с РАБ-ФАК да ръководи парламент ! Скопяч на кучета, отровил половин България с далаверата му на внос на заразено ирландско месо, да е земеделски министър ! Бунище от сланина и лой с диплома от Монтанския университет да ръководи правната комисия !Разносвач на папки да е вътрешен министър ! По прости и необразовани хора не са управлявали страната през хилядолетната и история !С тези хора, само терор, геноцид и ликвидация на нацията -народе, ти избираш !!!Свобода или смърт, или Бог да пази България с владици доносници !!!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар