Пламен Орешарски: Бунтът срещу “банковото робство” може да се окаже много опасен



Пламен Орешарски Снимка: архив, Булфото
“Банковата криза протича по един и същи изключително неприятен начин, водещ до обедняване на всички”, обясни Орешарски пред Нова телевизия.
“Информацията, с която разполагам в момента, ме прави по-спокоен”, добави той и отбеляза, че българската банкова система след 1996-1997 година е била много добре регулирана.
„Това, което може да притеснява всички, е, че протестите са доста стихийни и наред с някои обосновани искания се поставят въпроси, които са неизпълними или не би следвало да се изпълняват”, е мнението на Орешарски.
Той прогнозира, че има опасност след изборите да се стигне до патова ситуация, в която формирането на кабинет ще бъде много трудно
Орешарски не вижда непосредствена заплаха за функционирането на валутния борд. “Днес БНБ разполага със значително по-големи резерви, отколкото в края на 90-те години и началото на този век”, обясни Орешарски.
Според него няма проблем, че подуправителят на БНБ Калин Христов беше назначен за финансов министър.
“Добре е, че в тази среда президентът не назначи ново лице, а човек от гилдията”, смята Орешарски. Според него ако имаше опасност за борда, Калин Христов щеше да стои в БНБ, защото тя пази борда.
„Ако имаше опасност за борда, управителят на БНБ нямаше да пусне подуправителя си да свърши и друга работа”, смята Орешарски.
източник: dnes.bg
Няма от какво повече да се плашим, защото вече няма какво да ни вземат! А пък то се видя, че и държава вече нямаме. Затова не бива да се плашим, че ще ни се срути и държавата!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.