Открити са 60 адреса с нелегални имигранти в София

Съвместни проверки на Столичната община и СДВР са започнали от няколко дни в сгради, превърнати в хостели, хотели и частни квартири, в които се настаняват нелегални имигранти. Те са 60 на брой.
Това съобщи шефът на Дирекция "Обществен ред, отбранително-мобилизационна подготовка и защита при бедствия" в Столичната община Красимир Димитров пред БНР.
От началото на проверката до момента са проверени 10 сгради, като при всички са открити нарушения.
Той уточни, че проверката е назначена от кмета на София Йорданка Фандъкова и в нея ще участват служители от Дирекция "Обществен ред", от ОП "Туристическо обслужване", както и районен полицейски инспектор.
Местата за настаняване се проверяват и от екип на СДВР и Икономическата полиция.
По повод вчерашния инцидент, при който нелегален хостел до Женския пазар, обитаван от десетки афганистански бежанци, пламна, Димитров посочи, че има много подобни места в София, със занемарени сгради от собствениците им, в които живеят нелегални имигранти.
"Те са абсолютно незаконни, неспазващи нито едно от изискванията за хостели или хотели. В стая за двама души пребивават 20-30 души. Нямат документация, лиценз, осигуровки, нямат персонал и охрана. Издадени са им предупредителни протоколи, имат 3-дневен срок, в който да предоставят необходимите документи. Аз мисля, че те няма да могат да ги предоставят и тези хостели ще бъдат затворени", добави Димитров.
Той обясни, че след инцидента вчера нелегалните имигранти са били настанени в трите бежански центъра в столицата, а сградата, в която са живели, е запечатана.
Близо 80 имигранти, предимно от Афганистан, сред които 20 деца, бяха евакуирани заради пожара. В сградата са живели близо 80 имигранти, предимно от Афганистан, сред които 20 деца. Във всяка една от стаите на сградата, която е частна собственост и паметник на културата са живели по 20 души срещу 5-10 лева за нощувка.
източник: dnes.dir.bg
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.