Още четирима депутати напуснаха "Атака", парламентарната група пред разпад

Фалшив сигнал за бомба саботира Националния сбор, полиция отцепи “Врабча”
Четирима депутати напускат парламентарната група на "Атака". Това са Борислав Стоянов, Огнян Тетимов, Димитър Карбов и Петър Хлебаров. Това съобщи в началото на пленарното заседание вчера председателят на парламента Цецка Цачева.
Така “Атака” остава с минималния допустим брой депутати за парламентарна група - 10. Партията влезе в Народното събрание през 2009 г. с 21 души.
В средата на миналия месец Димитър Карбов, който беше кандидат за кмет на Варна от “Атака”, опроверга публикации, че напуска парламентарната група на партията. “Тази информация е изключително невярна и некоректна”, заяви тогава той.
На 25 ноември Калина Крумова напусна групата, седмица по-рано това направи варненската депутатка Цвета Георгиева. Преди нея пък се оттеглиха Камен Петков, Валентин Николов, Кирил Гумнаров, Огнян Пейчев и Стоян Иванов.
“С действията, които до момента извърши лидерът на тази партия - Волен Сидеров, категорично мога да твърдя, че "Атака" си отива от политическия живот. Хората, които изповядват национализма, виждаме, че вече припознават други политически субекти”, коментира пред журналисти в кулоарите на парламента Пейчев. Той не изключи възможността за разпад на ПГ.
"Моето обяснение е, че когато някой иска да живее в робовладелски строй, тоест да държи хората в подчинение с документи - резултатът е ясен. Дълго говорихме за договорите за поръчителство, подписани от голямата част депутати от "Атака", които още се разследват от прокуратурата. Вече и други очевидно намериха смелост и достойнство да реагират. Всички са подписали освен Явор Нотев и Десислав Чуколов", заяви Пейчев.
Той добави, че след лошите резултатите на изборите е нормално Волен Сидеров да напусне лидерския пост (той събра едва 3,6% на президентския вот - б.р.).
Зам. председателят на ПГ на "Атака" Павел Шопов заяви по-късно, че са научили от медиите за напускането на още депутати. На въпрос дали това е притеснително, той отговори: “Разбира се, че е притеснително. Обяснението ще го дадем по-късно. Трябва да се запознаем със ситуацията. От вас разбираме”.
“Ако искате от нас да измерим човешката алчност - тя не може да бъде измерена и аз всичко очаквам. Разбирате за какво става дума”, заяви пък лаконично колегата му от "Атака" Станислав Станилов.
Броженията в “Атака” избухнаха в средата на ноември, когато Димитър Стоянов, доведен син на Сидеров и евродепутат, поиска оставката му заради резултатите на изборите. За наказание Стоянов бе изключен от партията.
Тогава се разбра, че Волен Сидеров вече не живее със съпругата си и майка на Димитър Стоянов - Капка Сидерова, и тя е свалена от поста главен редактор на в. “Атака”.
“Ръководството на партията се държи като робовладелец с роби с членовете. С напускането на нови хора ПГ остава на санитарния минимум и не изключвам в най-скоро време тя да се разпадне. В нея цари недоволство от начина, по който ръководството се отнася към тях. Съвсем реално е на Волен Сидеров да му бъде поискана оставката, трябва да се потърси отговорност”, заяви вчера Стоянов.
Междувременно вчера бе съобщено, че полицията проверява сигнал за поставено взривно устройство в централата на партия “Атака”. Районът около сградата на ул. “Врабча” беше отцепен, а движението по улицата - спряно. Два часа по-късно от полицията съобщиха, че не е открито взривно устройство.
За 13.00 часа вчера бе насрочен Националният сбор на партията. Йорданов каза по-рано, че ако след проверката не бъде открито нищо, от “Атака” трябва да дадат съгласие да останат в сградата, иначе тя ще бъде затворена за 24 часа.
Сигналът за бомба е провокация от хора, които не искат да се проведе конгресът на партия "Атака", заяви депутатът Десислав Чуколов.
В същата сграда обаче се помещава Комисията по досиетата, която се охранява от НСО, затова се смята, че става дума за фалшив сигнал.
са част от тази партия, на тяхно място следващете а не к..... ки номера що за хора са
за гаргара на определени хора от неговият кръг най-вече той сам си знае.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.