Огнян Минчев: Първанов беше сив, но силен политик в задкулисните игри

20 януари 2012 00:18   9 коментара   8372 прочита


Когато говорим за Г. Първанов, основната дума, която трябва използваме за него, е посредствен, това е и характеристиката за неговите два мандата, обяви по БНТ политологът Огнян Минчев. От друга страна обаче, това задължавало да се попитаме защо позволихме на такъв незабележим човек да остане в историята, добави той.

Личността на Първанов трябва да се разглежда в два модуса, отчете Минчев. Единият бил публичният, където наистина Първанов бил безличен, защото никога не излязъл пред нацията, за да говори по ежедневни, злободневни теми. Вторият бил политически, когато се намесил и взел “Големия шлем” за енергийните проекти, свързани с Русия.

Като публична личност Първанов е сив, речта му, изказът му е неразбиераем, но той е силен като политик в задкулисните игри, коментира още политологът и даде пример за това със създаването на тройната коалиция. Единственото, което Първанов прави, беше да ходи на лов, обобщи Минчев.

9 коментара
20 Януари 2012 10:13 | зз
Оценка:
3
 (
11
 гласа)

ДОБЪР, ПРАВИЛЕН И ТОЧЕН КОМЕНТАР. гоце ЩЕ ОСТАНЕ В ИСТОРИЯТА. УЖАС .....


20 Януари 2012 11:36 | 007
Оценка:
-8
 (
16
 гласа)

абе шишко най добрият икономически растеж беше при първанов и тройната коалиция тогава хората имаха и пари и работа ти си никакъв политолог и нямаш никаква преценка за обстановката в страната, България не е само София и големите градове погледнете малко по встрани в провинцията и тогава правете коментари, не виждате ли че провинцията е забравена


20 Януари 2012 16:29 | ???!!!
Оценка:
2
 (
10
 гласа)

Съжалявам за просташкият си език, но нервите ми просто не издържат ! Господин политологът изглеждащ като татарско кюфте ни поднася анализ изглежащ също такъв !Само часове след като излиза от обсега на зависимост, си позволява да запрати няколко камъка в посока на вече бившият президент ! Всъщност анализът цели нещо много повече : прписвайки си ролята на един вид дисидент и ДЕКЛАРИРАНЕТО на готовност и лоялност да служи на новият президент !


20 Януари 2012 20:40 | 666
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Единственното с което ще остане в паметта на хората помака Георги Седефчев е, че безмисленната му и безлична фигура беше обърната уж към българите, но хищните му и продажни задни части бяха обърнати към Русия !!!


21 Януари 2012 08:43 | ива
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Първанов е простак с диплома. Свързан с енергийната мафия на Русия. Любовник на фолк певици.


21 Януари 2012 09:49 | до ива
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Този мухльо Първанов и за любовник не става - от къде го измисли, че е любовник на фолкпевици?! Той просто е тарикат селяндур - АНДРЕШКО


21 Януари 2012 11:18 | 1
Оценка:
-2
 (
4
 гласа)


За съжаление България е дълбоко гоцевизирана – пелената на Гоцевата поквара ни е обгърнала, а проветряването ще е дълго и болезнено. Гоце издигна лъжата в политиката в култ – лъжеше за всичко, за което говореше с равния си мазен гласец. Лъга, че няма да се връща в БСП, лъга, че ще се връща към историческата наука след президенстването, лъга, че е социален, а е човек на олигархията и мафията, лъга, че е патриот, а всячески участваше в разграждането на България. Гоцевщината е стройна идеология, начин на мислене, начин на живот. Тя е зараза, а имунитет за нея няма. Гоцевщината е съсипване на устоите на страната, разрушаване на съдебната и система, реабилитация на номенклатурата и доносниците, подкрепа за алчните мафиоти, отказ от ценнности и традиции. Гоцевщината ще тежи още дълго на раменете ни, защото Гоцетата, личните авери на Сирищника остават разставени на високи постове, ръководят медии, държат в ръцете си милиарди. Гоцевщината е воня, която ни задушава, за радост на своя създате


21 Януари 2012 11:21 | 1
Оценка:
-1
 (
3
 гласа)


Гоцевщината е воня, която ни задушава, за радост на своя създател, който е снабдил свитата си с достатъчно противогази и гледа гърченето ни с наслада. И ако бяхме нормална държава, Гоце и Гоцетата щяха да са вече в затвора. Но, уви!
Отговори на


22 Януари 2012 21:15 | Красивия
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Този шопар Минчев се поти повече от Веселин Маринов, може ли да си толкова дебел и да говориш истината? Не може!!!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар