Нора Стоичкова: Финансовата стабилност на държавата е в риск

27 февруари 2013 13:00   2 коментара   5702 прочита
Снимка: БГНЕС, архив
Снимка: БГНЕС, архив


Снимка: БГНЕС, архив

„Финансовата стабилност на държавата е в риск. Обществото няма доверие на политиците, а те приемат промени в закона за енергетиката. В тази бурна вода може да се прокарат положения в закона, които ще дадат повод за нови протести на есен”. Това прогнозира пред bTV журналистът Нора Стоичкова по повод протестите срещу монополите.

„Миноритарният дял на ЧЕЗ във Варна беше изкупен от групировката ТИМ. Очевидно тази групировка има интереси в българската енергетика. ЧЕЗ, EVN и т.н. са мрежови монопол. Който и частник на дойде, ще злоупотребява”, заяви Стоичкова и поиска разследване на интересите срещу ТИМ.

„Защо 4 г. никой в парламента не направи нищо за това правилата да бъдат променени и част исканията на протестиращите да бъдат изпълними - например да мога да избера какъв ток да ползвам и кой да ми го доставя”, попита пък блогърът Асен Генов.

„Необяснимо е защо никой не коментира искането за квота на синдикатите в НС. Това е против всякакви принципи на демокрацията”, добави той.

Според главния редактор на в. „Труд” Светлана Джамджиева хората искат нови лица в политиката.” Протестът леко спихва, но стресна властта и то за хубаво”, категорична бе тя.

„ Върви се към укротяване на нещата”, съгласи се и Капка Георгиева. Според нея в предстоящите избори партиите на Иван Костов и Меглена Кунева ще се провалят, защото лидерите им са компрометирани личности.

Асен Генов изрази опасенията си, че вотът ще е опорочен. „Ние сме нормална европейска държава. Всички процеси, които се случват, са нормални и са се случвали навсякъде”, оптимистична бе Джамджиева. И двамата обаче заявиха, че имат информация за ротации в МВР, зад които вероятно се крие нещо съмнително.

„Демокрацията е процедура и всеки, който се нарича гражданин, трябва да бъде научен на нея. Хората, които искат да наложат нещо чрез улицата, трябва да са в състояние да го предложат. Няма оправдание на думите, че самата система не ги е допускала”. Това обясни Петър Петров, който не желае да протестира. Според него е трябвало демонстрантите да изготвят проектозакон, да го връчат на някой депутат. Ако зад исканията стоят 100 000 души, няма да има народен представител, който да ги отпрати. „Трябва да се изчерпат всички възможности на процедурата”, добави Петров.

Асен Генов смята, че лидерите на протестите трябва да излязат и да декларират, че са лидери и да кажат „аз искам да ви водя”. „Отиването към партиите ще убие остротата на протестиращите. Трябва да намерят идентичност и да направят стъпките към формиране на нова партия”, посъветва Нора Стоичкова.

източник: btvnews.bg

2 коментара
27 Февруари 2013 21:05 | читател
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Хайде не правете генерални заключения и не плашете народа! Финансовата стабилност на държавата не е в риск, въпреки кризата. В риск е финансовата стабилност на хората вече 20 години! Уморихме се да ни съдират кожата с данъци, проверки, глоби, такси, ...Объркахме представите си за нормално и не нормално. Вече като срещнем нещо нормално истински се изненадваме! България все повече заприличва на мафиотските южноамерикански държави, където от години хората живеят в страх, оскъдица и непобедима корупция!


14 Януари 2014 22:10 | Ignat
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Познавам лично въпросната, да речем дама. Тя е спонсорирана от Атомстройекспорт, за да разпространява лъжи и манипулации.
Не вярвайте на нито дума от това, което казва.
Ако не вярвате извадете справка от гранична полиция и от банковата й сметка, за да видите къде е е пътувала през последната 1 година и от къде идват парите й за същия период.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар