Непрочетен имейл спасил семейство от катастрофата с ЕърЕйша

29 декември 2014 13:30   6258 прочита
В тревожно очакване за вести от падналия в морето самолет на ЕърЕйша. Сн.: EPA/БГНЕС
В тревожно очакване за вести от падналия в морето самолет на ЕърЕйша. Сн.: EPA/БГНЕС


В тревожно очакване за вести от падналия в морето самолет на ЕърЕйша. Сн.: EPA/БГНЕС

Индонезийско семейство от 10 души е трябвало да пътува със самолета на ЕърЕйша, който изчезна на път от Индонезия за Сингапур вчера и се издирва.

Семейството оцеляло по чудо, защото закъсняло за злощастния полет, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

Семейството, оцеляло по чудо, се състои от четири деца и шест възрастни.

Пред агенциите 36-годишният Христианавати разказа, че той и още 9 души от семейството му, в това число майка му и по-малкият му брат искали да празнуват Нова година в Сингапур и си купили билети за полета на ЕърЕйша.

Първоначално самолетът трябвало да излети в 7,30 ч. местно време, но компанията изтеглила полета с два часа по-рано в 5,30 ч. местно време.

Тя информирала пътниците с имейли още на 15 и 16 декември, но 10-членното семейство не си проверило пощата и не знаело за промяната.

Така, когато групата пристигнала на летището в Сурабая, в Индонезия, самолетът вече бил излетял.

В изчезналия самолет има 155 индонезийци, трима южнокорейци, един французин, който е бил помощник пилот в машината, един британец, един малайзиец и един сингапурец.

Изчезналият самолет на ЕърЕйша вероятно е на дъното на морето, смятат индонезийските власти. Подозрителни предмети бяха открити в района на издирването, но се оказа, че не са от изчезналата машина.

източник: dnes.dir.bg

0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар