Лудогорец не издържа в края, Стяуа взе гол аванс

20 август 2014 12:43   3444 прочита

Лудогорец не успя да се пребори за положителен резултат срещу Стяуа в Букурещ в първия плейоф за влизане в групите на Шампионската лига.

Румънският тим взе гол аванс на свой терен и победи българския първенец с 1:0. Единственото попадение в срещата падна 2 мин. преди края на редовното време, като преди това домакините изпуснаха дузпа.

Срещата се игра пред повече от 50 хиляди на стадион „Арена Национал“ в столицата на северната ни съседка, а главният рефер Феликс Брих почти поряза разгадчани.

В 8-ата минута Лудогорец отправи първият точен удар в очертанията на противниковата врата. Върджил Мисиджан центрира и Марселиньо стреля с глава в ръцете на вратаря.

В 35-ата минута германският съдия отсъди доста спорна дузпа в полза на Стяуа.

Санмартеан влезе в наказателното поле, падна и арбитърът посочи бялата точка за съмнителен контакт с Йордан Минев.

Зад топката застана Чипчиу, но ударът му бе спасен от отличния в изявите си Владислав Стоянов. Националът за пореден път демонстрира хладнокръвие и спаси своя тим от попадение.

В 45-ата минута Стоянов отново показа високата си класа и предотврати чист гол в своята врата, избивайки удар на останалия сам срещу него Чипчиу.

В началото на втората част Лудогорец бе много близо до гола, но изстрелът на Михаил Александров срещна страничната греда.

Нов шанс за разградчани се откри в 68-ата мин., когато влезлият като резерва Фабио Ешпиньо центрира

от корнер в полето на Стяуа, Марселиньо стреля с глава, но топката отново излезе в аут.

След като към края на мача Йордан Минев и Владо Стоянов отново спасиха българския шампион от сигурен гол, румънците все пак стигнаха до попадение.

Две минути преди края на редовното време Чипчиу остана сам срещу вратаря и този път не сгреши. абриел Янку подаде към Алесандру Кипчиу, който бе оставен непокрит и отблизо направи 1:0.

Така Стяуа взе минимален аванс от един гол срещу Лудогорец преди реванша в София, който е на 27 август на Националния стадион „Васил Левски“./Бнюз/