Кунева критикува председателя на ГЕРБ Бойко Борисов за начина му на сближаване с Реформаторския блок

Лидерът на Движение "България на гражданите" Меглена Кунева критикува председателя на ГЕРБ Бойко Борисов за начина му на сближаване с Реформаторския блок.
"С ухажване, бой, ухажване, бой, няма да стане", обясни тя.
Кунева прогнозира, че скоро ще излязат тефтерчета с медийни поръчки.
В края на миналата седмица Борисов призова отново Реформаторския блок да го подкрепят, ако поиска в парламента вот на недоверие на правителството, после обаче се раздразни от изказвания от блока срещу него.
"Трябва да се държим по начина, по който се държат тези, които ни харесват. Не си представям германски политик, на когото Меркел например да е поръчала да се говори за нейните опоненти по начина, по който г-н Борисов поръчва как да се говори за неговите", добави Кунева.
Тя добави, че Движение "България на гражданите" и Реформаторският блок имат собствена физиономия.
Попитана за принципа, който обединява партиите, отговори, че това е самата реформа и от блока искали първо да промени изобщо начина, по който се държат партиите.
"Тоест партиите да отстъпят назад. Не съм против партиите, но трябва внесем повече мажоритарен елемент", подчерта Кунева.
Според нея моделът на работа, който блокът въвежда, е политическа иновация, защото дава гласност на гражданите и затова бил подложен на атаки.
Тя критикува управляващите, че се държат неадекватно, не се съобразяват с хората и теглят от общата банка на доверие.
"Ако днес едно безобразно поведение може да бъде отминато, утре какво пречи на следващия да има 10 пъти по-безобразно поведение? Това трябва да се прекрати“, призова Кунева.
По думите й, това, което се случва в медиите, е същото като в съдебната система, и прогнозира, че скоро ще излязат тефтерчета с медийни поръчки (визирайки скандалното тефтерче на бившия шеф на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси Филип Златанов - бел.ред.).
Кунева добави, че Реформаторският блок и Гражданският съвет към него са извели като приоритети медийната среда, съдебната система, административната реформа.
Тя поясни, че хората от Гражданския съвет не са кандидатствали при тях, а се обърнали с гражданска инициатива.
източник: dnes.dir.bg
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.