ГЕРБ и ДПС си стиснаха ръцете. Но за какво?

09 юли 2014 17:30   8295 прочита
Снимка: Димитър Кьосемарлиев
Снимка: Димитър Кьосемарлиев


Снимка: Димитър Кьосемарлиев

ГЕРБ и ДПС си стиснаха ръцете - най-любопитните кадри, които заснеха операторите по време на днешното заседание на Народното събрание. За какво обаче - не е много сигурно.

След като по чудо започнаха от раз, депутатите започнаха да отмятат ангажиментите си точка по точка. Безспорно най-голям интерес за медиите предизвика няколкоминутният разговор между Бойко Борисов и Йордан Цонев, които накрая си стиснаха ръцете.

Лидерът на ГЕРБ успя да издържи в зала около 20 минути и си тръгна. Пред медиите обясни и какво са си говорили с депутатът от ДПС.

Пое ангажимент, че до края на деня и до края на седмицата трябва да има актуализация на бюджета, обясни Борисов.

След това обясни колко бил обиден на депутата Румен Гечев заради негови изказвания и как нямало да подкрепят измененията в НК, свързани с банковите атаки. Припомняме обаче на комисия депутатите на ГЕРБ пуснаха промените. Сега обаче нещата явно вече са различни.

Подкрепихме я, но от начина, по който ни атакува…, опита се да обясни промяната в решението си Борисов.

На въпроса дали са предлагали банкова ваканция по време на консултациите той чак се ядоса: Ние не искахме да участваме в разговора в БНБ. Искров и Станишев ни се молиха да участваме, за да бъде подкрепен от всички партии.

Никога не сме говорили за банкова ваканция, аз не съм бил, за да говоря,

оправда се Борисов след скандалното интервю на депутата от БСП Румен Гечев пред BPost.bg:

В него Гечев хвърли бомбата, че ДПС в комбина с ГЕРБ са настоявали да се затворят всички банки от 30 юни.

Запитан дали, след като той (Борисов, б.р.) е отсъствал, негови хора не са го предложили, Борисов направо подскочи: Нямаме наши хора, управлението се държи от БСП, ДПС и Атака. Те си говорят, за тях зависи. 4 варианта са обсъждани там, защо точно този искат да ни припишат на нас?

Лидерът на ГЕРБ добави и че искат да знаят „на 21 юли, на тази сакрална дата, какво трябва да се направи, с кои пари и резерви ще се направи, откъде ще се попълнят тези резерви“: Когато ни отговорят на тези въпроси с Х, У и Z, за да не споменавам имена, когато се потърси персоналната отговорност на службите за атаката по КТБ с жандармерия, полицаи и всичко, което сътвориха седмици наред…, продължи той без да се доизкаже.

Мълчах си до днес, докато този, който 96-97 година фалира банките като министър, днеска дава оценка на ГЕРБ

и съм лично засегнат, че имаме участие в този процес, сопна се Борисов.

И после отново бе върнат на темата за какво са си стиснали ръцете с Йордан Цонев.

Казах му, че ако искат да подкрепим тази точка, трябва да излязат и да кажат истината - истината какво на 21 ще се случи, допълни Борисов, без да обясни на медиите каква точно връзка прави между отварянето на КТБ и актуализацията на бюджета.

Разбрали се и до края не деня да „кажат какви са цифрите, каква е дупката и от кой бюджет да се сложат там и като се сложат след това да осигурим сигурността на банките.“.

Йордан Цонев пък отказа да каже и дума за какво са си стиснали ръцете.

Ако имам да правя изявления, ще ги направя", отсече депутатът.

Аз искам да гарантирам банковата система, но виновниците - тези недоразумения - Орешарски, Чобанов и компания, трябва да си понесат отговорността.

Аз имам много по-важни неща от това да ви обяснявам какво ще правим, ако ни изберат, което не е сигурно, обърна се Борисов към медиите и си тръгна. Преди това обаче не пропусна да каже, че ГЕРБ трябвало да номинират еврокомисар, защото те били спечелили изборите: Дет се вика БСП да бяха дошли да кажат - Какво бихте казали по тази тема, официално да ни поканят, да разговарят, имаме номинация… Те си мълчат, пазарят някъде.

Запитан защо ГЕРБ не поканят БСП да обсъждат кандидатурата, Борисов беше категоричен: „Да бе!“./Бнюз.бг/


Още за: ГЕРБ   ДПС   ръце   Още от: България и свят

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар