11-годишна отряза къдриците си, за да ги подари на онкоболната си учителка



Кадър Нова тв
11-годишно момиче от Костенец отряза дългите си къдрици, за да помогне на онкоболната си учителка. Жената е изгубила косата си в хода на лечението, разказва Нова тв, цитирани от 24 часа. Всичко започва когато майката на 11-годишната Ния й прочита статия за това как в месеца на розовата панделка - октомври жени даряват коса на такива, които заради болестта си са изгубили своята.
Така Ния решава да даде дългата си до кръста коса на учителката си, която я е учила да пее и танцува. Точно в Деня на будителите - 1 ноември Ангелина Черешарова получава подарък - пликче с къдриците на Ния. Заради рака Ангелина в момента не преподава.
"Знаех за тази кауза, но никога не предполагах, че може да се случи на мен, а още повече Ния е моя ученичка от детската градина", разказва трогнатата Ангелина и добавя: "Те не са ми подарили само коси, а своите сърца" като отчита ролята на майката на детето, която го е мотивирала за тази постъпка.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.