Въвеждат плащане с SMS в “синя зона”

Нововъведението ще струва на “Паркинги и гаражи” 110 000 лв.
Да се въведе система за паркиране на автомобили в “синята зона” на Благоевград чрез SMS ще решават на сесията в петък общинските съветници. Предложението е на шефа на общинска фирма “Паркинги и гаражи” Александър Петров, който го е мотивирал не толкова с икономическата изгода, а с улеснението за гражданите. Около 110 000 лв. по най-груби сметки ще струва на фирмата инвестицията, като Петров не се ангажира да прогнозира за колко време ще се върне.
От направените проучвания установих, че едно PDA устройство /т.нар. четци/ ще е необходимо за 100 паркоместа и по едно за МПС-та, обхождащи районите. Т.е. към настоящия момент ще са нужни 15-16 четци. Ако всичко се заплаща от “Паркинги и гаражи”, се получава следното: за софтуер - около 60 000 лв., за четците - около 45 000 лв., за поставяне на допълнителни указателни табели - по 2 на всяко кръстовище в “синя зона”, т.е. около 100 табели - общо за 3000-4000 лв., от което излиза грубо, че инвестицията за въвеждане на SMS таксуването ще струва около 110 000 лв., обяснява Петров.
Като алтернатива той посочва, че могат да се въведат апарати за самотаксуване вместо системата за SMS таксуване. Само че всеки един е на стойност около 9000 лв., а ще са нужни минимум 20 броя, и освен това трябва да бъдат и застраховани, да се организира инкасо, зареждане и пр., което ги прави по-нерентабилни.
Междувременно общинската комисия по икономика и приватизация за пореден път се произнесе отрицателно за предложението на кмета Костадин Паскалев да се разшири обхватът за краткотрайно платено паркиране в “синята зона”.

Сандеееее не че ти си мнооого умен. Паскалчо си отива и ти барабар с него за градево. затова не ръси мнооого моозък.
Коце, колкото и да си многоженец, никой не предлага нищо добре. Тасков, хаджигаев, пендева адриана и така натакък. Може да си проклет, но пак ще те изберем. Живей със зраве и не давай на злобата да те обезцени. Простотията няма бъдеще.
защо да не се направи от благоевградска фирма да останат някакви пари тука стига сте крали и от общината и от бизнеса в града
а ония селяк кмета какво направи за нас каде да паркираме на жена му в рунтавия вонящ гараж ли защо мълчим неможе само задължения да имаме имаме и права господа управляващи вие сте боклуци
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.