Съдия-изпълнител свали с 20% цените на имотите на фалиралия собственик на Т. Канелис

Кюстендилският съдия-изпълнител Елица Христова разпродава движими и недвижими вещи на фалиралата шивашка фабрика “Дупница текстил”. Собственикът Теохарис Канелис е ипотекирал всички сгради, намиращи се в двора на предприятието, в “Обединена българска банка”, като е изтеглил над 200 000 лева кредит, който не е погасил.
Преди няколко месеца съдия-изпълнител Елица Христова се опита да продаде няколко халета, но не успя. Сега е свалила цените с 20 процента. Продава се хале с размери 4475 кв.м, сграда с разгъната площ 465 кв.м, която е за битови услуги, и още едно хале с размери 2516 кв.м за обща сума 268 000 лева. Продават се и два автомобила - товарен МАН за 6640 лева и лек автомобил “Фолксваген” за 1840 лева.
Ако и този път имуществото на бившето предприятие не се продаде, то цената му ще бъде свалена с още 20 процента.
Теохарис Канелис дължи и заплати на около 100 шивачки, които имат да получават средно по 1000 лева още отпреди около година. Някои от тях го съдят в Дупнишки районен съд, но по закон фалиралият бизнесмен трябва да се издължи първо на банките и на държавата и едва тогава на работничките.
Предприятието е заключено близо година.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.