Отборът на Септември (Симитли) изцяло надигра гоцеделчевци, но изпусна победата

29 август 2016 11:17   5418 прочита

Септември (Симитли) и Пирин (Гоце Делчев) завършиха наравно 1:1 в последната среща от третия кръг на Югозападната „В” група. Това бе и първият мач на осветление на изцяло обновения стадион - красавец в Симитли. Отборът от Септември (Симитли) изцяло надигра гоцеделчевци, но изпусна победата. Особено през второто полувреме момчетата на Иво Тренчев направиха непростими пропуски, за които със сигурност съжаляват.

Гостите от Гоце Делчев поведоха с гол на Георги Самокишев от фаул в 35-та минута. Футболистите от Септември имаха много претенции за отсъждането на фаула и главният рефер Вангел Вангелов вдигна жълт картон на Лулейски за протестите. Пет минути по-късно след мобилизация на симитличани, изравниха резултата за 1:1. Отново след фаул изпълнен от Андон Гущеров, след избиване на вратаря на гостите, притичалият Божидар Станчев отблизо насочи топката в мрежата и даваше надежди за различен резултат на мача. През второто полувреме нахъсаните за победа момчета на Септември Симитли, натиснаха здраво и първо Андон Гущеров от пет метра пропусна.

След това многобройната публика на стадиона стана свидетел на невероятен пропуск на Венцислав Стоянов, а последователно след него и Смаил Креболиев от границата на малкото наказателно поле уцели страничната греда. След създадените ситуации домакините очакваха друг развой на събитията и търсеха победата постоянно. Венцислав Стоянов бе принудително сменен с Емил Драчев, след тежка контузия и изваждане на рамото, след удар в гредата. До края на мача старши треньорът Иво Тренчев използва всички смени, като на мястото на Кирил Домозетски влезе Асен Мангурев, а Кирил Георгиев зае мястото на Смаил Креболиев. Така Пирин загуби първи точки в първенството, а Септември остана отново без победа.

Стартов състав Септември (Симитли): Димитър Пангев, Асен Топузов, Ивайло Иванов Божидар Станчев, Николай Стоилков, Кирил Домозетски (А. Мангурев), Анатоли Лулейски,Смилен Златанов, Смаил Креболиев (Кирил Георгиев) , Венцислав Стоянов( Емил Драчев), Андон Гущеров