Интер - Академик разби Левски

16 март 2013 16:19   2 коментара   10035 прочита
Снимка Архив

Отборът на Интер – Академик спечели убедителна победа в първенството на А група по хандбал при мъжете. В спортната зала на ЮЗУ благоевградчани разгромиха Левски от град Левски с 37:14 и записаха четвърта победа от началото но сезона. На полувремето домакините водеха с 18:5 и убиха всякаква интрига в мача. Всъщност гостите са пълен аутсайдер в шампионата и в 10 мача имат 10 загуби. За Интер - Академик 11 гола вкара Александър Илиев, а 7 добави Адриан Зинков. Капитанът на тима вече има на сметката си 60 гола от началото на сезона и заема второ място в класацията за голмайстор на първенството.

Днес другия топ - реализатор на тима Добрин Тунтев игра твърде малко и записа само 3 гола, което покачи актива си на 58 попадения. В днешният мач 10 състезатели на клуба вкараха във вратата на Левски, с което подобриха собствения си рекорд за броя на състезатели вкарали в едни мач. За Интер - Академик предстоят още два мача до края на първенството. След това идва ред на финалния турнира за купата, на който домакин е Благоевград. Полуфиналните двойки са Спартак – Локомотив и Интер -
Академик – Осъм. Тези срещи ще се изиграят на 13 април 2013г., а финалните – на 14 април 2013г. в гр. Благоевград. Л.