Ценна победа за старшата на "Пирин" като гост на "ЦСКА"

01 май 2016 16:25   11774 прочита

Старшата на ОФК "Пирин" Благоевград победи като гост шестия във временното класиране ПФК "ЦСКА" София с 0:2. Тези три точки бяха много ценни за момчетата от Благоевград поради факта, че се борят за спасяване този сезон.

Първото полувреме започна много силно за орлетата, като в 19-та минута поведоха в резултата с гол на Христо Младенов. Играта на пиринци бе безупречна, както в нападение, така и в защита. Не закъсня и вторият им гол, който падна в 27-та минута и бе дело на нападателят Петър Христов. В 30-та минута "ЦСКА" можеха да отбележат важен гол, но топката се отби от гредата и мрежата на пиринци остана суха.

Със започването на втората част софиянци оказаха голям натиск над "Пирин", но защитата на орлетата бе безпогрешна. Момчетата от Благоевград водени от Йордан Боздански показаха страхотен колектив и силна мотивация за победа. Очаквано така и стана и при резултат 0:2 завърши срещата.