Полицаят-отличник Т. Паскалев печелел от проститутки, операция от херния не го спаси от ареста
37496 прочитаСъс засекретени доказателства прокуратурата поиска "задържане под стража"
Арестуваният за сводничество полицейски инспектор от сектор "Икономическа полиция" към РУП - Гоце Делчев Тома Паскалев остава в ареста с мярка за неотклонение "задържане под стража", постанови благоевградският районен съдия Георги Янев. Най-тежката мярка за неотклонение беше определена вчера следобед по настояване на водещия разследването прокурор Людмила Кехайова. По нейно желание, поради наличието на класифицирана информация и секретни доказателства, делото бе гледано при закрити врати.
31-годишният полицай беше доведен в Районния съд в Благоевград с белезници на ръцете под засилена полицейска охрана минути след 15:00 часа. След близо двучасово заседание съдия Янев взе решение той да остане в следствената килия, като определението му подлежи на обжалване във вторник пред Окръжен съд.
На Паскалев е повдигнато обвинение по чл. 155, ал. 3 от Наказателния кодекс - за склоняване към проституция с користна цел, който предвижда наказание от 1 до 6 години затвор и глоба от 5000 до 15 000 лв. Заради спецификата на доказателствата повече информация на този етап не можем да изнесем, обясни говорителят на Районната прокуратура в Благоевград Станислава Арабаджиева.
Обвинението на Паскалев е предявено завчера сутринта, когато с прокурорско постановление е бил задържан за 72 часа. Със служебната му защита по това време се е заела адвокат Валя Рупчина, която вчера отстоява правата на Паскалев в съдебна зала заедно със столичния адвокат Атанас Долапчиев. Пледирайки свобода за клиента си, пред магистратите вчера те представиха медицински документи, според които Тома Паскалев има здравословни проблеми, налагащи по-лека мярка. По непотвърдена информация скоро преди да бъде задържан полицаят претърпял операция от херния. В съда вчера той държеше лявата си ръка свита и вероятно тя е била контузена, а медицинските документи бяха съхранявани от сестра му в плик, издаден от столична клиника за компютърно томографско иследване.
Според запознати Паскалев е развивал сводническата си дейност на територията на Благоевград, а проституиращите му давали по-голямата част от отработеното. Инспекторът от РУП - Гоце Делчев бе арестуван в дома си в рамките на спецакция на отдел "Вътрешна сигурност" към МВР. Той е попаднал в полезрението им след сигнал от своя съгражданка, според чиито твърдения той я насилвал да проституира. Преди да бъде арестуван, Паскалев е следен и подслушван в разстояние на няколко месеца.
Въпреки скромния си стаж в системата на МВР - едва 5 години, Тома Паскалев е успял да се докаже като един от най-добрите служители в полицейското управление в Гоце Делчев. По случай професионалния празник на МВР миналата година за изключително добрата си работа той бе награден с писмена похвала от вътрешния министър и вицепремиер Цветан Цветанов, а отличието му бе връчено от шефа на РУП - Гоце Делчев Николай Тонев. Паскалев е възпитаник на школата в Симеоново, отскоро е женен и има 4-месечно бебе.
Както "Струма" писа, още 1 ченге от Икономическа полиция в Гоце Делчев се разследва.







27
особено в РДВР Горна Джумая
ТВОИТЕ КЛЕВЕТНИЧЕСКИ ПИСАНИЯ НА СЛУЧАЕН ПРИНЦИП ПО ДОСТОЕН НАЧИН ЗА ПРЕЖИВЯВАНЕ ЛИ СА????
Но със сигурност вече не вярвам На Цветанов и сие, ГЕРБ ЗА МЕН, МОЕТО СЕМЕЙСТВО И БЛИЗКИ УМРЯ!!!!!
АДВОКАТИТЕ СА ВТРЕЩЕНИ, ТАКОВА НЕЩО ЗА ПЪРВИ ПЪТ ИМ СЕ СЛУЧВА В ПРАКТИКАТА!!!
Момчето обаче е настъпило... и сега какво, на някои да не му се е случвало.
Затворете си ОЧИТЕ....
ТОПНЕТЕ ГО ЧОВЕКА, НО ПОНЕ С НЕЩО ПО-ЛОГИЧНО
Не падай духом, УСПЕХ
просто няма да го допуснат, в благоев има толкова разбойници че тоя няма как да прогресира там....
за мен момчето си е направо бушонче
НИКИ ПЕТРОВ?????
Аз едно знам-НЯМА ДИМ БЕЗ ОГЪН.
Страхувам се, че е задържан основателно. Дано не съм прав!
Играта свърши-маската там остави.
Захабен експонат, стар експонат без лице
там е твоят фалшив малък свят.
Играта свърши-бързо метлата вземи.
Играта свърши-следите от мен заличи.
Но утре пак ще съм аз, пак ще съм аз в твоя свят
ще измислиш ли нова игра.
Припев: (х2)
Уморен съм сега от тази дълга игра,
на финала лежа без душа.
Играта свърши-скъсай билета за вход.
Играта свърши-купи нов билет за живот.
Знам висока цена, трудна цена има той,
но не носи печат със лъжа.
Припев: (х5)
Уморен съм сега от тази дълга игра,
на финала лежа без душа.
Играта свърши!
НЕ ТИ Е ЧИСТА И НА ТЕБ РАБОТАТА ЗА ДА ОБИКАЛЯШ ПО ФОРУМИТЕ И ДА ЗАПЛАШВАШ ДА НЕ ПИШАТ БЛИЗКИТЕ НА ПОТЪРПЕВШИТЕ, СИГУРНО ЗА ДА НЕ ИЗЛЕЗЕ ТВОЙТА РОЛЯ В ПОСТАНОВКИТЕ!
И НАЙ-ДОБРЕ ПОТЪРСИ СМЕТКА НА МАЙКА СИ И НА ТАТКО СИ, КОИТО СА ТЕ СЪЗДАЛИ ТАКЪВ МРЪСНИК
ВСИЧКИ КОРУМПИРАНИ ТРЯБВА ДА СИ ПОЛУЧАТ НАКАЗАНИЕТО ЗАЩОТО НИЕ ГРАЖДАНИТЕ ИМ ПЛАЩАМЕ ЗАПЛАТИТЕ. АЗ ЛИЧНО СЕ ЧУВСТВАМ ОМЕРЗЕН СЛЕД ТОЯ СЛУЧАЙ. ЯЗЪК ИМ ЗА ОБРАЗОВАНИЕТО ! НА ТОВА ЛИ ГИ УЧАТ В СИМЕОНОВО? ДА СА МРЪСНИЦИ?
ВИНОВЕН !!
Всеки ден се убеждавам, колко много злобни хора има и докаде ще я докараме!!!!
Съвестен, старателен, интелигентен, възпитан и много скромен!
Никога не е влизал в конфликти, не е правел нещо непозволено, уважаваха го в класа му. Не мога да повярвам да се е замесил в нещо, което ще спъне кариерата му, имаше амбиции и принципи!
И защо винаги намираме с какво да оплюем някой, не разбирам защо е тази излята злоба от някои тук към него, към семейството, жена му, не знам на някой да са направили нещо лошо!
Послушай гласа ми Боже; като се оплаквам. Опази живота ми от страха на неприятеля. Скрий ме от заговора на злодейците, от сганта на беззаконниците, които острят езика си като меч, и прицелват горчиви думи като стрели, за да острелят тайно непорочния, внезапно го устрелват и не се боят. Насърчават се в зло намерение, наговарят се да поставят скришно примки, и казват: Кой ще ги види? И измислят беззакония. Казват: Добре обмислихме хитър план.
Вътрешната мисъл и сърцето на човека са скрити. Но Бог ще ги устрели. Внезапно ще бъдат ранени. Бог ще направи те да се спънат от езика си. Всички, които ги гледат, ще бягат надалеч. И всички човеци ще се убоят. Ще разгласят делото на Бога, защото ще разберат действието Му. Праведният ще се развесели в Господа, и ще уповава на Него. И ще се хвалят всички, които са с право сърце.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.