Вихрен с драматична победа над Марек

12 август 2018 11:15   5 коментара   9538 прочита

Отборът на Вихрен Сандански победи с 3:2 Марек Дупница в среща от първия кръг на Югозападната трета лига. Дупничани играха добре и могат да съжаляват за резултата, тъй като на полувремето водеха с 2:1.

Домакините откриха резултата в осмата минута с гол на Борислав Хазуров от дузпа. В 15-та минута Марек се възползва от груба грешка в защитата на Вихрен и капитанът Росен Йорданов изравни за 1:1. предаде Sportal.bg. В 23-та минута с удар с глава Йорданов направи резултата 2:1 за дупничани.

Домакините изравниха в 50-та минута. С далечен удар Александър Якимов преодоля вратаря на на гостите Костадин Гоцев. Последваха три чисти положения за Марек, но вратарят Стефано Кунчев на домакините бе непоколебим и запази вратата си суха. За сметка на това в 82-та минута Димитър Петков-Макето с удар с глава донесе победата на Вихрен. Прави впечатление ,че от сочените за фаворити отбори Вихрен единствен спечели победа в този кръг, а Хебър и Миньор Перник загубиха точки.