/Видео/ Петричанката Лили Костова пише история с поредния си силен мач в Шампионската лига

27 септември 2018 11:01   14620 прочита

Отборът на Фиорентина в чийто редици се подвизава българката Лиляна Костова се класира за 1/8 на Шампионската лига по футбол при дамите. Италианките спечелиха с 2:0 гостуването си Фортуна Хьоринг, Дания и с общ резултат 4:0 се класираха за следващата фаза.

Лили започна в титулярните 11 и в 26 минута асистира за втория гол дело на Луна Клеланд, който бе точна и 14 минути по рано. Костова изпрати перфектен 30 метров пас, с който изведе Клеланд, а последната не сгреши. Това бе трети пореден мач за Костова с екипа на Фиорентина, като в тях Лили има един гол и две асистенции. Преди няколко дни Фиорентина спечели първия си мач от първенството, като надигра Аталанта с 6:1, петричанката се разписа за 3:0.

Жребият за 1/8 финалите е в понеделник от 14. 00, Костова и съотборничките и ще очакват следващия си съперник. Момичето от Петрич е първата българка играла в толкова напреднала фаза на най- силния клубен турнир в Европа при жените.

Марти Иванов

?? Highlights Fortuna Hj?rring - Fiorentina 0-2 (16' e 26' Clelland)???? ?? #NoiSiamoFirenze #InsiemeSiamoPi?Forti ??

Публикувахте от Fiorentina Women's FC в Сряда, 26 септември 2018 г.

Още за: отбор   Лили Костова   история   Още от: Спорт