В Банско възродиха купа „Пирин“ по биатлон

19 март 2019 10:57   3472 прочита

За първи път от двайсет години насам се проведе купа „Пирин“ по биатлон в Банско. Състезанието бе организирано от Ски клуб „Банско“ и Спортен клуб на ветераните „Банско“, с любезното съдействие на Община Банско и Юлен АД. Надпреварата се проведе в два дни, в дисциплините "спринт" и "индивидуално", в различни възрастови групи.

В първи състезателен ден в дисциплината "спринт" за юноши старша възраст на 7,5 км.. първо място спечели Благой Тодев, при юноши младша възраст на 6 км. пето място зае Благовест Стоянов. При момчетата старша възраст на 4,5 км. четиринайстото място е за Владимир Клечеров, а петнайстото - за Костадин Чакъров.

При момичетата старша възраст на 3,6 км. девето място спечели Мира Петакова, десето място зае Мария Денизова и осемнайсто място - Нели Златева.

Във втория състезателен ден в дисциплината "индивидуално" при момичетата старша възраст на 5 км., тринайсто място зае Мария Денизова, петнайсто място - Нели Златева и шестнайсто място - Мария Петакова. При юноши старша възраст на 12,5 км. "индивидуално" отново фаворит бе Благой Тодев.

При юноши младша възраст на 10 км. седмо място зае Благовест Стоянов, а при момчетата старша възраст на 6 км. "индивидуално" - Владимир Клечеров.

Кметът на Общината - Георги Икономов, награди призьорите от дисциплината "спринт" - юноши старша възраст, в която Благой Тодев зае първо място и призьорите в дисциплината "индивидуално" - юноши младша възраст.

Още за: купа   състезание   клуб   Още от: Спорт