Три медала за гимнастик на Пирин от държавното в Пловдив

25 март 2019 14:45   5268 прочита

Мартин Мишев спечели три медала от Държавното първенство по спортна гимнастика, което се проведе в Пловдив. 18-годишният талант от клуб Пирин Благоевград 2011 остана на крачка от призовата тройка в многобоя, като зае четвърто място. Шампион е Дейвуд Хъдълстоун, а втори е благоевградчанина Димитър Бърдарски, който се състезава за НСА. Бърдарски е шампион на висилка, Хъдълстоун прибави две титли на отделните уреди.

Мартин остана втори на земна гимнастика и добави два бронзови медала на кон с гривни и успоредка. Мишев приключи пети на прескок, четвърти на халки и девети на висилка. Това е най- доброто представяне на Мартин в конкуренцията при мъжете. Неговият съотборник и основен претендент за титлата Димитър Димитров пропусна шампионата, заради контузия и предстояща операция на глезена. Александра Янева при девойките старша възраст зае пето място на земна гимнастика.