Стрелец от клуб Пирин Благоевград е №1 в България

22 март 2018 12:05   1 коментар   5390 прочита

Състезателят на клуб по стрелба Пирин Благоевград Александър Данчов спечели титлата от Държавното първенство по спортна стрелба, което се проведе в Пловдив. При момчетата Александър показа най- точен мерник на пневматична пушка и след титлата през 2017 година, той успя да дублира успеха. На трето място остана Владислав Цветков, а четвърти е Николай Йорданин. Тези индивидуални класирания осигуриха на Пирин Благоевград отборната титла при момчетата.

При момичета Симона Войнова стреля добре но не успя да влезе в челните места. Близо 150 подрастващи участваха в държавното първенство по спортна стрелба на пневматично оръжие за момчета и момичета в Пловдив, домакин на който бе клуб Тракия. Турнирът събра под тепетата 10 клуба от страната в обновения стрелкови комплекс „Братя Миладинови" в града.