Страхотно! Спортика е на 1/2 в турнира за купата на България

20 май 2019 10:43   8768 прочита

Футболният отбор на Спортика Благоевград си заслужи място сред четирите най- добри отбора в турнира за купата на България. Момичетата на треньора Радослав Креснички си заслужиха мястото във фазата преди големия финал, след като надиграха с 2:0 като гости Севлиево лейдис 1/4 финалната фаза.

И двете попадения бяха отбелязани след почивката. В 62- та минута Антонина Шопска откри резултата, а отново националката бе в основата и на втория гол. В 88- та минута Антонина се откъсна от защитата на домакините, но бе спряна с нарушение в наказателното поле, за което Спортика получи правото да изпълни дузпа, а провинилата се състезателка от Севлиево получи червен картон.

Точна от бялата точка за 0:2 бе Веселина Махлелиева. Победата осигури полуфинал за Спортика, в който ще гостува на Енко в Пловдив. Пловдивчанки отстраниха Риал с 3:2. В другия поток играят Пълдин и НСА. Двубоите са на 15 юни.

Още за: Спортика   победа   гости   Още от: Спорт