Станислав Костов дебютира за Левски с тежка загуба от малтийци

18 януари 2018 10:01   1 коментар   6899 прочита

Бившият играч на Пирин Станислав Костов направи своя неофициален дебют с екипа на Левски. Костов стартира като титуляр, но бе заменен на почивката от Серджиу Буш.

"Сините" отстъпиха с 0:3 от шампиона Хибърниънс на националния стадион "Та`Али". Делио Роси заложи на схема 4-3-3, като новото попълнение Станислав Костов водеше атаката заедно с Жуниьор Мапуку и Джерсон Кабрал.

Левият халф на домакините Файла даде аванс на тима си в 3-ата минута.

Кабрал бе близо до изравняване в 9-ата минута, но негов изстрел мина на сантиметри от дясната греда.

Рошу също направи сериозен пропуск в 32-ата минута, когато от десет метра стреля над гредата.

Иван Горанов пропусна най-добрата възможност за Левски в 43-ата минута. Мапуку изведе левия защитник сам срещу вратаря, но бранителят прати топката покрай лявата греда.

Секунди преди края на първата част Жоао Морейра отбеляза първото си попадение за клуба, като се разписа с глава.

На почивката за Левски влязоха Кръстев, Юруков, Белмонт, Вутов и Буш.

Буш направи серозен пропуск в 65-ата минута, а четири минути по-късно Мбонг отбеляза за 3:0.

Левски - Хибърниънс 0:3