Спортика се разправи с Риал, докосва сребърните медали

09 юни 2019 10:35   1 коментар   4403 прочита

Отборът на Спортика Благоевград записа убедителна победа с 5:0 при гостуването си на Риал Ковачевци. До почивката момичета на Радослав Кресничски обезмислиха вторите 45 минути, като взеха аванс от четири чисти попадения. Здравка Парапунова даде старт на головата серия, а след нея се разписаха Антонина Шопска, Силвия Джалева и Веси Махлелиева.

През второто полувреме само Антонина дублира попадението си за крайното 5:0. След този убедителен успех Спортика събра 38 точки от 17 мача, заема второ място, а до края на първенството остава още едни кръг, в който благоевградчанки приемат Локомотив Стара Загора. Трето място държи ЛП Суперспорт с 32 точки, но и два мача по- малко.

Три от момичетата на Спортика от четвъртък са на лагер с националния отбор на България за футбол- жени. Вероника Гоцева, Вени Дони Сърбинска и Милена Караколева получиха повиквателни за участие с националния тим в две контроли с Хърватия на 14 и 17 юни.

Още за: отбор   победа   гостуване   Още от: Спорт