Спортика с шампионска титла на България при момичетата до 15 години

24 юни 2018 17:11   1 коментар   17528 прочита

За втора поредна година ФК Спортика Благоевград е номер 1 в България сред 15- годишните момичета по футбол. Във финалният турнир от настоящия шампионат Спортика записа четири убедителни победи и спечели напълно заслужено шампионската титла.

На терена в Казанлък момичетата на Гери Мазнева спечелиха две победи в групата, с 4:0 срещу Севлиево лейдис и 3:1 срещу Енко Пловдив, което им осигури полуфинал.

Там Спортика се изправи срещу НСА и отново се поздрави с успех с 3:1. Във финала срещу ЛП Суперспорт благоевградчанки започнаха много силно и взеха аванс от два гола, а точни баха Здравка Парапунова и Яна Йорданова. Столичанки върнаха един гол, но отново Парапунова бе точна от фаул за крайното 3:1. След последния съдийски сигнал Спортика получи купата и медалите за шампиони на България за момичета до 15 години по футбол.

Още за: Спортика   шампиони   титла   Още от: Спорт