Спортика разби ЛП Суперспорт

24 март 2019 11:14   2 коментара   7046 прочита

Дамите на ФК Спортика Благоевград надигра тотално ЛП Суперспорт и спечелиха с 4:1. В мач от поредният 13 кръг на футболното първенство при жените на терена в село Рилци Спортика спечели срещу пряк конкурент в битката за второто място. В 17 минута Силвия Джалева даде аванс на домакините, след асистенция на Лилия Бирова, а в 24 минута Вени Дона Сърбинска покачи на 2:0, след подаване на Вероника Гоцева.

До почивката гостите върнаха един гол, след добре изпълнен фаул от Биляна Пенчева. Това бе и последният им точен удар във вратата на Спортика. След почивката Вероника Гоцева от дузпа направи 3:1, а точка на спора сложи Здравка Парапунова в 68- та минута. С този успех Спортика вече има 26 точки и заема второ място във временното класиране, а лидер е НСА с 39 точки.