Спортика лепна седмица на ЖФК Варна

14 октомври 2018 15:28   4137 прочита

Отборът на Спортика Благоевград постигна най- убедителната си победа от началото на първенството при дамите. Двубоят се игра в Стара Загора, а Спортика победи ЖФК Варна с 7:0. След удар с глава Джалева откри резултата, а Крълева с удар извън наказателното поле покачи на 2:0. Наказателната акция на Спортика продължи и Самарджийска вкара трети гол. При 3:0 дойде и почивката между полувремената. През второто полувреме гостите бяха още по- резултатни.

Яна Йорданова след пробив на Шопска покачи на 4:0, а за 5:0 бе точна Джалева, която вкара с главата след изпълнение на корнер. Антонина Шопска след самостоятелен пробив направи 6:0, а точка на спора сложи капитанката в този мач Веси Махлелиева. Двубоят пропусна контузената Вени Дона Сърбинска, но и без нея, Спортика бе достатъчно резултатен. Силвия Джалева изпусна хеттрика, като нацели 2 греди. Следващият мач за Спортика е с ЛП Супррспорт в събота на Царско село.