Шампионките с наказателна акция срещу Спортика

22 април 2018 10:01   6160 прочита

Далеч по-младият и неопитен отбор на Спортика Благоевград не успя да се противопостави на шампионките по футбол при жените НСА и загуби с 1:5. В двубоят игран на стадион Христо Ботев столичанки взеха аванс от два гола още през първото полувреме.

В 12 минута Силвия Радойска с перфектно изпълнение на пряк свободен удар откри резултата. Пет минути преди паузата при изпълнение на ъглов удар Йоана Найденова с глава покачи на 2:0. През втората част НСА вкара още три попадения, чрез Тея Пенкова, Валентина Господинова от дузпа и Велина Кошулева.

Спортика върна един гол дело на Антонина Шопска. Успехът за многократните шампионки е закономерен, с оглед на опита който притежава НСА и почти детската градина, с която разполага треньора на Спортика Радослав Креснички. Над 200 човека наблюдаваха мача, а сред тях бе и бившата капитанка на тима Вени Дона Сърбинска. В следващия кръг Спортика гостува на ЛП Суперспорт, в спор за второто място в първенството при жените.