С късен гол дамите на Спортика излъгаха Севлиево

10 март 2019 16:55   4823 прочита

Попадение на Силвия Джалева три минути преди последния съдийски сигнал на мача осигури трите точки за Спортика. Благоевградчанки победиха с 2:1 Севлиево лейдис в двубой от втория пролетен кръг на първенството по футбол при жените. На терена в село Рилци Спортика поведе с гол от съблекалнята. В 36- та секунда Здравка Парапунова даде летящ старт за домакините, който обаче севлиевки приземиха с добра игра в средата на терена. Спортика пропусна да реши мача още до почивката, след пропуск на Джалева и два удара в ръцете на вратаря на гостите.

Още на старта на вторите 45 минути Севлиево успя да изравни, след груба грешка в защитата на белите. Нещата отиваха към равенство, преди Шопска да пробие от ляво и да сервира топката на крака на Джалева, която реализира за крайното 2:1. В игра след почивката се появи и възстановената от контузия Вени Дона Сърбинска.