Поредно силно състезание на дамския екипаж на АСК Диамо Благоевград

02 юли 2019 15:05   4498 прочита

Единственият дамски екипаж в "Рали Сливен 2019", Диана Стоянова и Иванела Иванова от АСК Диамо Благоевград ,отново направиха поредното си силно състезание. Дамите с автомобил Honda Civic Type R завършиха на 10- то място, в крайното класиране на поредното издания на Рали Сливен 2019. Екипажът на Мегапорт Рейсинг Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia R5) спечелиха 39-то Монбат Рали Сливен - втори кръг от Българския рали шампионат и четвърти кръг от Балканския рали трофей. На второ място завършиха румънците Дан Гъртофан и Тудор Марза (Skoda Fabia R5), а третото място остана за Тихомир Стратиев и Еди Сивов (Ford Fiesta Proto).

Ангелов и Гаджев спечелиха 10 от 11 скоростни отсечки и не оставахи съмнения в своето превъзходство. От своя страна Дан Гъртофан и Тудор Марза подчиниха участието си в Сливен на намирането на точните настройки за техния автомобил и тренировка за кръговете от Румънския рали шампионат. На финала на 39-то Монбат Рали Сливен разликата между двата тандема бе 1:06,7 минути.

Адаптацията на Тихомир Стратиев и Еди Сивов към новия Ford Fiesta Proto приключи повече от успешно - двамата завършиха на трето място в първото си състезание като екипаж. Въпреки дребните проблеми от техническо естество, екипажът на Марина Моторспорт направи повече от солидно състезание, демонстрирайки сериозен потенциал.

Йордан Атанасов и Янаки Янакиев (Mitsubishi Lancer Evo IX) завършиха четвърти в общото подреждане на Монбат Рали Сливен 2019, но по-важната им цел - защита на шампионската титла в клас ERT 2 на Балканския рали трофей бе изпълнена успешно. Купата ще пътува отново за Варна след трите убедителни победи, които записа екипажът на АРТ Рейсинг.

Убедителна победа при автомобилите с един двигателен мост и пето място в генералното класиране записаха Григор Григоров и Мартин Милушев (Peugeot 208 R2). Двамата направиха много силен втори ден и не оставиха съмнение за своето превъзходство. Шестото място в генералното класиране и втора позиция в тази група записаха Антон Титов и Динко Георгиев (Citroen DS3 R3T). Вторият екипаж на Мегапорт Рейсинг спечели борбата в клас RC 3. Дебютиращите с Peugeot 208 R2 Дилян Станков и Йордан Йорданов завършиха седми и показаха амбиции да прогресират бързо с новия си автомобил.

Топ 10 на генералното класиране се допълва Станислав Владимиров и Чавдар Събев (Opel Astra GSi), които завършиха осми и добавиха второ място в клас RC3. Девети се наредиха турците Мустафа Чакал и Йозден Йолмаз (Mitsubishi Lancer Evo IX), а десетото място завоюваха Диана Стоянова и Иванела Иванова (Honda Civic Type R), които направиха поредно силно състезание.

В група Е победата отиде при Марио Попов и Даниел Мечикян (Ford Fiesta EcoBoost), втори се наредиха Ясен Обретенов и Калоян Шантанов (Ford Fiesta RC), а подиума допълниха Михаил Боев и Димитър Гочев с Peugeot 106 Rally.