Пирин започна със загуба

18 февруари 2018 17:41   5355 прочита

Локомотив (Пловдив) се наложи с 1:0 над Пирин в мач от 21-ия кръг на Първа лига. Това бе първа победа на "черно-белите" в официален двубой под ръководството на старши треньора им Бруно Акрапович.

Срещата игра пред погледа на националния селекционер на България Петър Хубчев и при закрити врата на стадиона в парк "Лаута", заради наказанието на "смърфовете".

Домакините натиснаха още от първите минути. Гостите пък разчитаха на подсилена защита и контраатаки. В 3-ата минута Димо Бакалов не успя да засече топката след центриране отдясно. В 15-ата минута Асен Георгиев изчисти топката след подаване към Радослав Кирилов.

Седем минути по-късно нападателят на "черно-белите" Анте Аралица падна в наказателното поле на съперника след сблъсък със защитник, но съдията даде сигнал играта да продължи.

Настойчивостта на локомотивци бе възнаградена в 29-ата минута, когато Димо Бакалов хладнокръвно реализира за 1:0 след подаване на Веселин Марчев. Гостите реагираха и в 33-ата минута Тодор Паланков стреля отдалеч, но топката излезе в аут.

В 42-ата минута Анте Аралица излезе сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Пирин изчисти топката. Домакините започнаха и второто полувреме по-активно. В 50-ата минута Веселен Марчев стреля, но топката се отби в тялото на Димитър Благов. В 61-ата минута Асен Георгиев получи травма и бе заменен от Стивън Езе. Така африканският бранител направи дебюта си в официален мач за Локомотив (Пд).

В 63-ата минута Парвиз Умарбаев отправи неточен удар към вратата на противника от удобна позиция. Две минути по-късно същото стори и съотборникът му Стивън Езе. Гостите можеха да изравнят в 68-ата минута, когато Тодор Паланков шутира от изгодна позиция, но топката премина покрай вратата на Илко Пиргов.

Домакините останаха в човек по-малко в 84-ата минута, след като дебютанта в техните редици Абделхаким Буна получи втори жълт. До края на мача не се случи нищо интересно.

Локомотив (Пловдив) - Пирин 1:0

Голмайстор: 1:0- Димо Бакалов (29)

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Мохамед Муса, Димитър Везалов, Асен Георгиев (61-Стивън Езе), Димитър Велковски, Игор Банович, Димо Бакалов (89- Филип Михалевич), Абделхаким Буна, Анте Аралица, Парвиз Умарбаев, Веселин Марчев (80- Янко Ангелов)

Пирин: Георги Георгиев, Александър Башлиев, Анти Рениа, Димитър Благов (64- Аймен Суда), Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Радослав Кирилов, Румен Сандев, Тодор Паланков, Юлиян Попев, Флорент Боджадж.