Пирин падна от Берое в Елитната група

04 октомври 2018 11:43   2 коментара   5768 прочита

Пирин Благоевград загуби с 1:2 от Берое в среща от 9-ия кръг на Елитната група до 19 години. Това бе и втора поредна загуба за възпитаниците на Васил Петров у дома. От началото на сезона орлетата имат 5 победи и 4-ри загуби в актива си. В тази среща играха и юношеските национали Димитър Митев и Методий Стефанов, както и още няколко момчета на които разчита и Петър Златинов в мъжката формация.

Всичко по-интересно в мача стана преди почивката.Берое поведе в 10-ата минута чрез Мартин Маринов, предаде Pirinsport.com. В 38-ата минута Тодор Смиленски изравни.Малко след това гол на домакините бе отменен заради спорно нарушение в атака.В добавеното време на първата част гостите вкараха втори гол, като Пламен Иванов бе точен за 1:2. След почивката и двата тима имаха възможности. За домакините Иво Михайлов пропусна две много добри ситуации, като първата бе спасена от вратаря на гостите Радостин Георгиев, а при втората топката мина над гредата.

В класирането Пирин е на 8-ма позиция с 15 точки, а Берое вече е на трета с 19 пункта.

След почивката и двата тима имаха възможности. За Пирин Ивайло Михайлов пропусна две много добри ситуации, като първата бе спасена от вратаря на гостите Радостин Георгиев, а при втората топката мина над гредата.

Още за: Пирин   загуба   група   Още от: Спорт