Пирин обърна Вихрен в контрола

14 февруари 2019 11:33   4 коментара   5464 прочита

ОФК Пирин постигна обрат в петата си контрола от подготовката. Орлетата губеха на полувремето с 1:2 от Вихрен Сандански, но с два безответни гола през втората част постигнаха втора победа в тренировъчните мачове. Двубоят започна вихрено с гол на Веселин Любомиров още в 25-секунда, а контраатаката на домакините бе като по учебник.

В петата минута, при едно центриране от ляво, Митев не се ориентира добре и си отбеляза куриозен автогол за 1:1. В 37-та минута гостите поведоха в резултата, след като при статично положение отбраната на домакините не се ориентира правилно и Якимов от близо бе точен. През втората част орлетата извършиха няколко смени и заиграха по-агресивно.

Златинов асистира отлично на Грозданов в 59-та минута, като последният бе безкомпромисен пред гола за 2:2. Петнадесет минути по-късно Златинов бе точен, след отличен пробив и подаване на Любомиров, за крайното 3:2. Последната контрола от подготовката за Пирин ще бъде в събота от 14:30 на ст. Христо Ботев, а съперник ще бъде ФК Саса Каменица.

Още за: ОФК Пирин   победа   подготовка   Още от: Спорт