Пирин ГД записа 16-а загуба

08 декември 2013 18:45   8 коментара   30128 прочита

Пирин ГД регистрира 16–а загуба от началото на първенството. Неврокопчани паднаха с 0:2 при гостуването си на ЦСКА. Точни за армейците бяха Мамади Сидибе и Ивайло Чочев през второто полувреме на мача. Срещата на "Армията" не предложи особени футболни достойнства, темпото бе лежерно, а двата отбора нямаха особено желание да демонстрират нещо запомящо се и смислено.

Така ЦСКА логично взе победата, а Пирин продължава да е последен в класирането. ЦСКА натисна гостите от Гоце Делчев още в самото начало. Във втората минута Емил Гъргоров стреля от дъгата на наказателното поле, но в аут. Играчите на ЦСКА доминираха, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение. Второто полувреме започна с гол за ЦСКА. В 56-ата минута Емил Гъргоров излъга защитата на Пирин и стреля от точката на дузпата, при което Юсеф спаси удара му, но топката отново попадна в Бадема, който пусна хитро на Сидибе и той направи 1:0. Три минути по-късно Веселин Марчев можеше да изравни, но не успя да преодолее Мболи. Така се стигна до 70-ата минута, когато армейците забиха и втори гол. Тогава Васил Панайотов сгреши детински и подари топката на Ивайло Чочев, който без проблеми преодоля Юсев за 2:0.