Петричка футболистка ще играе на 1/16 финалите в турнира на шампионките

29 август 2017 11:55   3934 прочита

Родената в Петрич Лиляна Костова е нейният клуб Медик Конин Полша се класираха за 1/16 финалите на най- комерсиалния турнир по футбол при жените в Европа, Шампионската лига. Това се случи след като полския шампион спечели първо място в своята предварителна група, постигайки две победи и едно равенство.

В последният мач от програмата късно снощи Медик победи с 2:1 шампиона на Финландия ПК - 35 Ватаа. Костова игра пълни 90 минути и асистира за първия гол, който падна още в 4 - та минута, а негов автор бе Балчерзак. След това финландките изравниха в 39- та минута чрез Франси, а гола на победата вкара Пакулска в 77 - та минута.

Лили се отличи с още няколко много добри изяви, опита всичко за да отбележи гол, но нямаше късмет. Жребият за елиминациите се тегли в петък 1 септември, като Медик Конин е сред непоставените отбори. Сред евентуалните съперници на Костова е нейните съотборнички са колосите в женския клубен футбол, Лион, Волфсбург, Барселона, Манчестър Сити, Байерн Мюнхен и други.