Петричанката Лили Костова дебютира за Верона с асистенция и пълни 90 минути

14 януари 2018 10:00   2 коментара   6213 прочита

Петричанката Лиляна Костова направи силен мач за новия си клуб Верона. Лили записа асистенция при равенството 2:2 с последния в класирането Сасуоло. Костова започна в титулярния състав и остана на терена до последния съдийски сигнал. Още в първите минути на срещата бившата футболистка на Спортика взе диригентската палка и раздаваше точни подавания на съотборничките си.

В 31-та минута Лили намери с ювелирен пас американката с български паспорт Десислава Дипюи, която изведе Верона напред в резултата. В 55-та минута Анджелика София си вкара автогол за 1:1. Две минути по- късно Шамека Фишли покачи на 2:1, но 20 минути преди края на мача Оливиеро изравни за крайното 2:2.

През втората част Лили опита с удар от голяма дистанция да прехвърли вратарката на Сасуоло но не успя, а в последната минута изведе Дипию на голова позиция, но последната пропусна да донесе победата за Верона. Домакините могат да съжаляват, че пропуснаха да стартират втория полусезон с победа и то срещу последния в класирането. В него Верона е на деветл място с 8 точки, а Ювентус е първи с 27 точки.