Орлетата прелетяха високо над Витоша

18 май 2018 09:57   2 коментара   5989 прочита

Пирин взе гол преднина срещу Витоша, след като надви бистричаните с 1:0 като гост в първи мач за разпределение на местата от 11-о до 14-о.

Витоша направи първата много сериозна ситуация за гол в 36-та минута, когато Стефан Христов стреля към вратата на гостите и топката беше избита от голлинията на Пирин. Иначе благоевградчаните бяха по-опасни, но няколко неточни удара, най-добрият от които на Анти Рениа, оставиха мача без гол до полувремето.

Витоша пропусна второ добро положение в 52-та минута чрез Григор Долапчиев, а шест по-късно гостите поведоха в резултата. Конър Хендерсън центрира от ъглов удар и Юлиян Попев вкара гол с глава. Витоша беше отново близо до изравняване в 71-та минута, но Долапчиев не уцели вратата. Последваха минути на игрово предимство за бистричаните, които обаче не успяха да вкарат гол, въпреки че създадоха доста положения.

Още за: орлета   победа   витоша   Още от: Спорт