Лили Костова поведе Верона към 1/4 финал за купата на Италия

22 март 2018 09:49   4102 прочита

Петричанката Лиляна Костова изведе с капитанската лента късно снощи отборът на Верона, за победата срещу Аталанта с 3:1 в мач от 1/8 финалите на турнира за купата на Италия. Лили изигра отличен мач и асистира за второто попадение на Дипю, което падна в 82 минута на мача. Преди това гостенките откриха от дузпа в 18 - та минута, а точна бе Мендес.

Шест минути преди края на мача новото попълнение в тима, гъркинята Конгули вкара втори гол за Верона, а крайното 3:1 фиксира Фишли. Костова игра в позната си светлина и отново показа, че е незаменима в двете фази на играта. В следващата фаза Верона се изправя срещу третия в подреждането на Серияа А Таваняко. Преди това на 25 март Верона приема Рома в мач от първенството, като при победа отбора от града на Ромео и Жулиета ще измести противника си във временното класиране.