Футболистка на Спортика с гол за националния отбор

26 февруари 2019 14:32   6496 прочита

Силвия Джалева вкара попадението за българския национален отбор по футбол за девойки до 17 години при загубата с 1:2 от женския тим на Косово. Контролната среща се игра на тренировъчната база на националите в Бояна. Състезателката на Спортика бе точна за 1:1, а престоят и на терена продължи до 60- та минута.

Друга футболистка на Спортика Благоевград Здравка Парапунова влезе като резерва в 70 - та минута. Двубоят в никакъв случай не бе равностоен, тъй като момичетата на България имаха срещу себе си възрастово и физически по- големи съпернички, каквито бяха жените на Косово. Втората проверка между двата тима е в четвъртък, а в събота започва втория полусезон от шампионата при дамите. Спортика има тежката задача да гостува на лидера в класирането НСА.