Два златни медала за гимнастиците на Пирин Благоевград 2011 на турнира за купа Любчо Солачки

01 ноември 2017 09:49   1 коментар   5292 прочита

Гимнастиците на клуб Пирин Благоевград 2011 отново записаха престижни класирания, този път пред собствена публика, по време на 14- я турнир за купа Любчо Солачки. Седем момичета и шест момчета спечелиха два златни, шест сребърни и три бронзови медала, в различните категории.

Със злато се окичиха Наско Миков на халки и Йоана Стоименова на греда. Наско участва във втора категория и заслужи още сребро на прескок и бронз на висилка и земна гимнастика. При момчетата отборно Пирин остана на трето място. Момичетата на клуба са втори в първа категория. Йона Стоименова при най- големите освен златото спечели и три сребърни медала в многобой, земна гимнастика и прескок.

Много силно представяне направиха Викторио Дулев, Петър Стойчев, Росита Стоицова, Ивана Иванова, Красимира Шопска и Александра Янева. Следващата седмица Мартин Мишев и Наско Миков заедно с треньора Александър Марков ще участват на турнира Дунавска перла в Русе.