Денислав Койков най-бърз в маратонската дисциплина на държавното по плуване

23 юли 2018 10:32   1 коментар   4725 прочита

Състезателят на клуб GD - Sport Благоевград Денислав Койков спечели златен медал в най-тежката дисциплина 1500м свободен стил на държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст във Варна. Денислав записа време 17. 41. 70 минути, като остави вторият на повече от седем секунди зад себе си.

Койков добави и два сребърни медала на 200м и 400м свободен стил, а на 100м в същия стил остана трети. Неговата съотборничка Милена Христова е с два бронзови медала на 100м и 200м бътерфлай и четвърто място на късата дистанция, а Ангел Стойков е седми на на 400м свободен стил. Щафетата на GD- sport зае шесто място на 4х100 съчетано плуване. В първенството участваха над 300 състезатели от 42 клуба в страната.

Още за: клуб   медал   дисциплина   Още от: Спорт